«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Закон про колабораціонізм вже в Раді: за що можуть дати довічне

У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 5144 про встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність. Про це у себе в Facebook повідомив член депутатської фракції “Слуга Народу” Єгор Чернєв, пише УНН.

Цитата “Законопрєктом передбачено покарання за будь-яку публічну підтримку дій Росії проти України, її незаконних утворень на тимчасово окупованих територій, інформаційну пропаганду, добровільне зайняття посад в органах влади т.з. республік та окупованого Криму, надання матеріальної допомоги та фінансування воєнізованих формувань та інші дії, які загрожують національній безпеці держави.
Передбачається відповідальність позбавленням волі на строк 10, 15 років або навіть довічне ув’язнення або заборона займати певні посади від 10 до 15 років, конфіскація майна”, — написав нардеп.
Деталі
На даний момент офіційного тексту законопроекту на сайті ще немає, але ініціатори документа вже виклали деякі його пункти.
Закон автоматично обмежуює участь злочинців у виборчому процесі: вводить заборону на входження до виборчих комісій, бути спостерігачем або довіреною особою; також з’явиться заборона на доступ до державної таємниці.
Закон запроваджуює реальний механізм заборони політичних партій, громадських чи благодійних об’єднаннь, профспілок тощо, якщо їх учасники здійснюють колабораційну діяльність і це встановлено судом.
Історія
У січні цього року віце-прем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що в проекті закону про державну політику перехідного періоду відмовилися від використання поняття “колаборант”.
Міністр нагадав історичний досвід та пояснив, чому наявність цього слова в українському законодавстві є недоречною.
“Якщо взяти нашу з вами територію, після завершення другої світової війни, всі, хто були під тимчасовою окупацією Німеччини, були колаборантами, за радянськими законами. Всі вони були під особливим наглядом спецорганів, аж до переміщення в концтабори. А якщо ще й потрапив десь на роботи примусові — одразу зрадник і шпигун. Тому це ризикована тема й від слова колаборація ми відмовляємося, щоб цим ярликом не накрили територію в 2,5-3 мільйони людей на окупованому Донбасі й 2-2,5 мільйони в Криму. Тому ми пропонуємо ввести градацію співпраці з окупаційними режимами”, — наголосив Резніков.
Відзначимо, що законопроектом також пропонується визначення термінології, яка має бути єдиною для всього законодавства. Це і нові, і вдосконалені терміни: окупаційні сили та окупаційні служби РФ, політико-дипломатичні та санкційні заходи, територіальні громади на лінії розмежування, тимчасова окупація, деокупація, деокуповані території, реінтеграція деокупованих територій, міцний мир, території пріоритетного розвитку.
Довідка
Колаборант — особа, яка усвідомлено співпрацює із окупаційною громадською чи військовою владою на шкоду власній країні.
На відміну від загального трактування поняття колабораціонізму, комуністичні режими Східної Європи були схильні розглядати як колаборантів людей, які:
пасивно виконували громадські обов’язки без скоєння злочинів;
були до цього змушені — це порушення своїх обов’язків агресором, а не окупованим населенням;
були військовополоненими;
вели національно-визвольну боротьбу проти тоталітарного режиму.
Джерело: УНН

Все буде Україна