Навідник на кафе у Краматорську, де загинула письменниця Амеліна, хоче, щоб його обміняли

22 червня 2025 р. 23:29

Володимир Синельник, який отримав довічне ув’язнення за коригування російського ракетного удару по кафе в Краматорську, звернувся з проханням передати його на територію Росії. Він просить обміняти його як колаборанта.

Відповідну заявку він подав ще 6 березня. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на інформацію з сайту проєкту українських спецслужб "Хочу к своим".
 

Навідник на кафе у Краматорську хоче у Росію

Зазначається, що свою заявку на обмін і переміщення до Росії або на тимчасово окуповані території України Синельник подав ще 6 березня.

Ініціатива "Хочу к своим" була запущена у липні 2024 року для документування засуджених зрадників, які сприяли агресії Росії проти України. Проєкт також дозволяє особам, засудженим за державну зраду чи співпрацю з ворогом, заявити про готовність бути обміненими на українських військовополонених.

У травні 2025 року в межах масштабного обміну за формулою "тисяча на тисячу" Україна передала Росії 70 колаборантів.

Синельника звинувачують у наведенні російської ракети на кафе у Краматорську влітку 2023 року. Унаслідок удару загинули 13 людей, серед них троє дітей. В епіцентрі вибуху опинилися заклад харчування, багатоквартирні будинки, торговельні приміщення, автомобілі, поштове відділення та інші споруди, у яких повилітали вікна, шибки та двері. Унаслідок влучання виникла пожежа.

Суд визнав його винним у державній зраді, що спричинила загибель людей, і засудив до довічного ув’язнення.

 

 

Читайте також