Одним з героїв фільму про те, як пройшов рік після вторгнення, став хлопчик з Рубіжного Луганської області.
Журналіст Дмитро Комаров зустрів його у квітні у лікарні Сєвєродонецька.
Дитина сказала, що його звати Петрович. Його мама зникла, а тато - на заробітках.
Малюк і його старший брат тиждень жили самі, поки їх не знайшли українські військові і забрали до лікарні.
"Нам треба поїхати звідси. Бомблять…Поруч попала ракета, коли ми з братиком спали. Від дому нічого не залишилось, лише маленькі шматочки", - говорив 5-річний хлопчик журналісту.
Дитина спитала Комарова: "Відвезете нас до тата?".
Після того, як фільм вийшов в ефірі телемарафону, історію хлопчика у фейсбук розповів очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.
За його словами, у квітні у Рубіжному було пекло, місто частково займали росіяни, постійно шли бої.
У 20-х числах квітня нацгвардійці, патрулюючи вулиці Рубіжного, знайшли там двох хлопчиків. Дорослих з ними не було.
Військові перевезли дітей до Сєвєродонецької лікарні, їх нагодували.
Згодом з’ясували, що батько був у Полтаві, з ним зв‘язалися і вже наступного дня "швидка" завезла дітей на Полтавщину. Тоді про матір ще не було відомо.
Через декілька днів до позицій ЗСУ у Рубіжному прийшла жінка, яка шукала свої дітей, розповів Гайдай.
На початку квітня росіяни зупинили її на вулиці і відправили до організованої в‘язниці в одній з захоплених адмінбудівель Рубіжного.
"Жінка розповіла, що її били, знущалися, шантажуючи дітьми, змушували розвідувати позиції українських військових", - каже Гайдай. Потім її відпустили.
Повернувшись додому, вона не знайшла дітей і пішла їх шукати.
"Зараз родина разом", - повідомив Гайдай.
Зазначимо, внаслідок вторгнення росії в Україні загинула 461 дитина, ще 927 отримали поранення.
Десятки тисяч дітей залишились сиротами.