Інтерпретація результатів показує, що старші громадяни України є вимогливіші до президента, ніж молодше покоління. Наприклад, серед опитаних віком 18-29 років лише 70% погоджуються з тим, що глава держави несе відповідальність за корупцію, у той час, як серед людей віком 60+ ця частка критично налаштованих зростає до 81%. За іншими параметрами, такими як матеріальний статус чи регіон проживання, суттєвих розбіжностей не зафіксовано.
Ці дані відбивають громадську думку щодо відповідальності президента за корупційні явища в уряді та воєнних структурах країни.
У серпні 2023 року більша частина опитаних (55%) висловила підтримку ідеї, що військова допомога Україні має надаватися закордонними партнерами за умови ефективної боротьби з корупцією. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” і соціологічною службою Центру Разумкова у серпні 2023 року.
Найбільшу підтримку цій ідеї виявили мешканці західних і центральних областей України, де відповідно 60,6% і 61,1% опитаних поділяють це бачення. У південних областях лише 47% опитаних висловили підтримку ідеї, а на сході країни це зробили 40%.
Також опитування показало, що більшість громадян (52,5%) вважають, що можна критикувати владу за корупцію, і вони не згодні з тим, що така критика може дестабілізувати країну та зменшити довіру закордонних партнерів.
Корупцію опитані сприймають як найбільшу перешкоду для розвитку підприємництва в Україні (47%). Також відзначаються такі проблеми, як руйнування, завдане війною (37%), неадекватна система податкового адміністрування і контролю (36%) і слабка підтримка з боку держави (36%). Це свідчить про те, що проблеми, які залежать від якості державного управління, вважаються найбільш серйозними перешкодами для розвитку підприємництва в Україні.