«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

14 січня - Cтарий Новий рік 2021, день Василя

14 січня святкуємо Cтарий Новий рік 2021, день Василя, а також Обрізання Господнє. Іменинники – Василь, Богдан, В'ячеслав та Григорій. "Сьогодні" пишуть, який православне свято відзначають українці 14 січня 2021 року. Крім цього, ми розповідаємо про найцікавіші і найважливіші події, які сталися в історії в цього дня, а також про головні прикмети 14 січня.
Свято Cтарий Новий рік виникло внаслідок зміни літочислення. Через розбіжності календарів ми відзначаємо два "Нових роки" – за старим і новим стилем. Для багатьох віруючих старий Новий рік має особливе значення, оскільки від душі відсвяткувати його вони можуть лише після закінчення Різдвяного посту.
Яке свято 14 січня
14 січня – день Василія. Це православне свято відзначається на честь Василія Великого, відомого також як Василь Кесарійський. У четвертому столітті він був архієпископом Кесарії Каппадокійської і прославився як богослов, автор безлічі проповідей і творець ідеї іконостасу.

Прикмети на 14 січня

Якщо людина народилася в день Василя, то, згідно з повір'ями, він буде дуже багатим. В якості оберега йому рекомендується носити яшму.
Якщо небо ясне і зоряне – буде багатий урожай ягід.
На Василя туман – до урожаю.
Якщо 14 січня багато пухнастого інею на деревах, рік буде багатий на мед.
Заметіль вечора на Василя віщує великий урожай горіхів.
Що не можна робити 14 січня

Цього дня не можна лаятися і лихословити, думати про погане, оскільки як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш (нехай навіть мова про старий Новий рік).
Не можна позичати гроші, щоб не бути в боргах весь рік.
Вважається, що якщо в цей день надіти обновку, то протягом всього року буде супроводжувати удача.

Все буде Україна